Američan v sobotu vypustí vlastnú raketu. Chce dokázať, že Zem je plochá.

Redakcia, 23.11.2017
Keď sa dá v domácich podmienkach vyrobiť raketa, prečo by sa nedalo vyrobiť vlastné auto?
Mad Mike Hughes (foto: Hughesov profil na Facebooku)

Mad Mike Hughes (foto: Hughesov profil na Facebooku)

Najlepšie/najhoršie na tom všetkom je, že v tej rakete bude sedieť!

Istý Mad Mike Hughes podľa vlastných slov neverí na vedu, ale vraj vie dostatok z aerodynamiky, aby do atmosféry vypustil vlastnú raketu. Jednu takú plánuje vypustiť už túto sobotu a jeho cieľ nie je nič menej, než dokázať, že nás korporácie, NASA, sorošovci a ilumináti klamú o tvare zemegule. Zem je vraj plochá a Hudges patrí medzi zástancov hnutia takzvaných flat-earthistov.

Doslova šokujúce je, že spolu s raketou do vzduchu vystrelí aj seba samého.

Možno sa pýtate, ako je vôbec možné, že takýto človek zostrojí raketu. Aj my sa pýtame rovnakú otázku, ale viera v nezmysly ešte neznamená nižšiu inteligenciu alebo zručnosť. Veď aj nacistickí lekári boli špičkoví lekári, hoci morálne boli zrelí na život v kanáloch.

Mike Hughes je v civilnom živote vodič lumuzíny a aby dokázal svetu opodstatnenosť svojho presvedčenia v plochú Zem, investoval do svojej rakety 20-tisíc amerických dolárov. Rok 2017 však pre tohto pánka zo Spojených štátov nie je prvým, kedy sa snaží o verejné dokazovanie svojho presvedčenia. O štart DIY rakety sa snažil už v roku 2014, kedy v nej tiež sedel. Vysoko nedoletela a na muža to malo takmer fatálne dôsledky. Iba pár sekúnd po štarte vypustil padák, ktorý sa však poškodil a raketa spadla vo vysokej rýchlosti na zem. Muž strávil tri dni v nemocnici. Tentokrát by ho mohli tieto pokusy stáť život.

Štart rakety s jednočlennou posádkou je naplánovaný na túto sobotu medzi druhou a treťou hodinou poobede miestneho času. Pokus bude verejný a streamovaný online cez Youtube a webovú stránku Mika Hughesa.

Držíme palce, aby sa pri svojom úlete nezabil. Máme tušenie, že sa mu plochosť Zeme dokázať nepodarí. V budúcnosti by sa chcel dostať pomocou balóna do výšky až 110 kilometrov, teda kdesi, kde by sa dalo uvažovať o hranici Zeme s vesmírom.