Škoda si dala verejné predsavzatie, že do troch rokov bude vyrábať elektromobily priamo v Česku

ERIK STRÍŽ, 21.11.2017
A od roku 2019 bude vyrábať tiež elektrické komponenty pre plug-in-hybridy. Byť lídrom regiónu v predajoch nestačí, Škoda chce byť vedúcou značkou v inovatívnych pohonoch.
Súboj elektromobilov - Škoda Vision E vs. Tesla Model X

Elektrina namiesto nafty a benzínu, to je realita dneška, s ktorou sa musia zmieriť aj zarytí priaznivci výfukov. Elektromobily určite nespôsobia radikálny odklon od konvenčne poháňaných automobilov, ale vo výraznej miere transformujú mobilitu ako takú a náš pohľad na ňu. Škoda by sa nepochybne rada zaradila medzi tie značky, ktoré ponúknu elektrické automobily ako štandard a snáď sa stanú aj akousi ľudovou voľbou.

Najnovšie sa populárna značka Čechov a Slovákov rozhodla prijať verejný záväzok, ktorý vydáva pod hlavičkou takzvanej Stratégie 2025.

Súboj elektromobilov - Škoda Vision E vs. Tesla Model X

Ako automobilka uvádza vo svojej tlačovej správe, od roku 2019 bude vyrábať elektrické komponenty pre plug-in-hybridy koncernu Volkswagen, do roku 2025 plánuje uviesť na trh päť modelov s batériovo-elektrickým pohonom a od roku 2020 bude v Mladej Boleslavi vyrábať autá s čisto elektrickým pohonom.

Sú to vysoké ciele vo veľmi krátkom časovom horizonte. Podobne odvážne vízie poznáme z vystúpení Elona Muska, avšak Škoda v porovnaní s ním nehovorí do vetra.

Súboj elektromobilov - Škoda Vision E vs. Tesla Model X

„Elektrifikácia modelovej palety značky ŠKODA a výroba elektrických komponentov pre koncern Volkswagen patrí k dôležitým pilierom Stratégie 2025. Ďalšími dôležitými oblasťami sú digitalizácia produktov a procesov, vstup na nové trhy a rozširovanie klasickej výroby automobilov o množstvo ďalších služieb súvisiacich s mobilitou,“ uvádza sa v tlačovej správe automobilky.