Bude svetovým autom roka nová Škoda Karoq? Pozrite si zoznam konkurentov!

Peter Orosz, 14.11.2017
Boj sa môže začať!

Ak sa ale nejakej automobilke nepodarí vyhrať hlavnú cenu, veľkú šancu uspieť majú aj v iných kategóriách, ako napríklad Svetové luxusné auto roka, Svetové mestské auto roka či Svetové zelené auto roka. Tento rok bude súťaž doplnená aj o špeciálnu cenu za dizajn.

Do hlavnej kategórie však nemôžu automobilky prihlásiť akékoľvek auto. Prihlásiť môžu len modely, ktoré sa predávajú na najvýznamnejších svetových trhoch a aspoň na dvoch kontinentoch. Aj preto mali niektoré automobilky problém s registráciou. Také BMW X2 nakoniec z rebríčka úplne vypadlo. O titul Svetové auto roka 2018 nakoniec zabojuje 35 áut, pritom niektoré automobilky nominovali hneď niekoľko modelov.

Takej Alfe Romeo by ocenenie určite pomohlo konečne nájsť zopár zákazníkov, a preto do súťaže registrovala okrem Giulie aj Stelvio. Zvýšiť šance si ale chcú aj Volvo či Volkswagen, ktorý zapojil do súťaže až 3 modely. Najväčšie ambície ale má Kia. Potenciál má nabrúsený model Stinger, ktorý môže zamiešať karty. Modely Stonic, Picanto a Niro už také šance nemajú. Nebude chýbať ani zástupca automobilky Škoda – model Karoq

Svetové auto roka 2018 – zoznam nominovaných vozidiel. +

Alfa Romeo Giulia

Alfa Romeo Stelvio

BMW X3

Buick Regal / Opel/Vauxhall Insignia

Citroen C3 Aircross / B-SUV C3 Aircross

Dacia Duster

Ford Fiesta

Genesis G70

Honda Accord

Hyundai Kona

Jeep Compass

Kia Niro

Kia Picanto

Kia Stinger

Kia Stonic

Land Rover Discovery

Mazda CX-5

Mitsubishi Eclipse Cross

Nissan LEAF

Nissan Micra

Opel/Vauxhall Crossland X

Peugeot 3008

Range Rover Velar