Volvo XC40 dorazilo na Slovensko! Poznáme ceny aj motorizácie.

Peter Orosz, 13.11.2017
Najmenšie SUV značky Volvo už zažilo svoju oficiálnu premiéru aj na Slovensku!

Malé SUV od Volva už predstavili aj na Slovensku. Auto zažilo svoju veľkú premiéru v najmodernejšom showroome značky, ktorý sa nachádza len niekoľko kilometrov od centra Bratislavy – v Boroch. Volvo XC40 je prvým modelom automobilky v tomto dynamickom segmente a novinka bude mať čo robiť, aby udržala krok s konkurenciou. Aj preto si Švédi pripravili pre zákazníkov hneď niekoľko zaujímavých vychytávok, ktoré nenájdeme ani vo väčších modeloch.

Volvo XC40 dorazilo na Slovensko! Poznáme ceny aj motorizácie.

Nás zaujali možnosti individualizácie nielen exteriéru, ale najmä interiéru. Väčšinu času totiž trávime vo vnútri auta, a preto mnohí z vás ocenia veľký výber farieb či obkladov palubnej dosky. Novinka tak patrí k najexpresívnejším modelom v portfóliu značky Volvo. Medzi ďalšie inovatívne riešenia môžeme zaradiť spôsob umiestnenia reproduktorov v aute. Z dverí konštruktéri presunuli reproduktory na palubnú dosku, čím vznikol vo dverách dostatočný priestor na prenosný počítač a tablet alebo na niekoľko fliaš s vodou.

Volvo XC40 dorazilo na Slovensko! Poznáme ceny aj motorizácie.

Nemôžeme zabudnúť ani na palubné systémy, ktoré malé Volvo preberá od svojich väčších súrodencov. V ponuke nechýba poloautonómny systém riadenia Pilot Assist, najnovšia generácia systému automatického brzdenia v meste City Safety, ochrana pred zídením vozidla z cesty a systém zmierňovania nárazov, systém upozornenia na križujúce vozidlá s funkciou automatického brzdenia a kamera s rozsahom 360°, ktorá pomáha vodičom vmanévrovať vozidlo do stiesneného parkovacieho priestoru.

Volvo XC40 dorazilo na Slovensko! Poznáme ceny aj motorizácie.

Automobil je postavený na novej platforme CMA, ktorú skonštruovali spoločne s materskou značkou Geely. Rovnaký základ budú zdieľať aj vozidlá čínskej automobilky Lynk & Co (taktiež súčasť koncernu Geely). Čo sa pohonného ústrojenstva týka, pod kapotou zatiaľ nájdete len dve motorizácie, a to benzínový štvorvalec T5 s výkonom 182 kW alebo naftový agregát D4 s nižším výkonom 140 kW. Neskôr pribudne ešte jeden naftový (D3 s výkonom 110 kW) a dva benzínové agregáty (T3 a T4 s výkonom od 113 do 145 kW). Zákazníci si tiež budú môcť vybrať medzi 6-stupňovým manuálom a 8-stupňovým automatom. Volvo XC40 nepatrí k najlacnejším autám v tejto kategórii. S príchodom slabších verzií by však mala cena spadnúť o niečo nižšie. Aktuálne si ale musíte pripraviť aspoň 42 200 eur, za ktoré dostanete vo výbave Momentum naftový agregát D4 s automatickou prevodovkou a pohonom všetkých štyroch kolies. Za plnku s paketom R-Design, benzínovým motorom T5 a pohonom 4x4 zaplatíte až 46 350 eur.