Opel prichádza s novým SUV-čkom, zrejme elektrickým

ERIK STRÍŽ, 09.11.2017
Elektrické SUV od značky Opel naberá reálne kontúry. Automobilka ho stihla spropagovať prvou fotografiou na Twiteeri.
Koncept elektrického SUV-čka alebo crossoveru od značky Opel

Koncept elektrického SUV-čka alebo crossoveru od značky Opel

Dizajn bude tým, čo bude značku Opel odlišovať od konkurencie. To značka uviedla na svojom profile v sieti Twitter, keď zverejnila fotografiu pripravovaného automobilu. Opel neupresňuje, či sa jedná o koncepčný automobil alebo finálnu podobu niektorého pripravovaného vozidla, dokonca ani to, či ide o crossover, SUV alebo niečo iné.

Zo vzhľadu časti predných partií však usudzujeme, že pôjde o SUV, respektíve crossover s relatívne krátkou kapotou, typickým opláckym svetelným podpisom z LED pásov a vzhľadom na chýbajúcu masku chladiča očakávame plne elektrický pohon. Neznie to zle.

Ak neberieme do úvahy Amperu (resp. Ampera-e), Opel sa pripravuje na elektrifikáciu pohonov pomalšie ako ostatní výrobcovia. Najbližšie očakávame Grandland X vo verzii plug-in hybrid, ktorý sa bude dať tankovať benzínom, dobíjať elektrinou a elektrický dojazd by mohol dosahovať takých hodnôt, aby sa dalo v meste jazdiť bez použitia spaľovacieho motora.

S najväčšou pravdepodobnosťou sa pozeráme na koncept elektrického SUV-čka, ktorým by sa značka Opel ukázala ako jedna zo spoločností schopných udržať krok s aktuálnymi trendmi. Tie sú celkom jednoznačné, medzi ľuďmi bodujú kompaktné SUV-čka a štáty a mestá očakávajú príchod elektrických áut.

Opel má dnes vo svojom portfóliu Crossland X, Mokku a Grandland X. Pridať k nim ešte jedno, technologicky najvyspelejšie, by mohlo značke pomôcť. V ponuke zatiaľ chýba vlajková loď kategórie SUV a avizovaný koncept by ho mohol reprezentovať. Poľský magazín Moto uvádza, že by mohol byť postavený na platforme EMP2, na ktorej stojí aj veľký Peugeot 5008.