Kam všetky tie autá putujú? Škoda iba za tento rok vyrobila už milión áut

Je to pritom už štvrtýkrát po sebe, čo sa Škode podarilo dosiahnuť takýto míľnik v priebehu jedného roka.

Škoda ešte v posledný októbrový deň informovala o tom, že sa jej podarilo v tomto roku vyrobiť v poradí miliónty automobil. Stal sa ním neprekvapivo Karoq a vzišiel z výrobného závodu v Kvasinách. V porovnaní s predchádzajúcimi rokmi sa Škode podarilo tento miliónty automobil vyrobiť už v októbri, takže za zvyšné dva mesiace z roka to budú ďalšie desiatky a desiatky tisíc kusov áut.

Kam vôbec všetky tie autá putujú, keď svoje miliónte míľniky každý rok oslavujú aj Mercedes-Benz, Volkswagen, Toyota a mnohé ďalšie automobilky? Tieto autá sa pritom vyrábajú na objednávku a na svoje nové auto musíte neraz ako zákazník čakať pomerne dlhú dobu. O nové automobily je skrátka záujem a zrejme sa to tak skoro nezmení.

Škoda Karoq v bielom laku je miliónty vyrobený automobil od Škody v roku 2017 (foto: Škoda Auto)

Škoda Karoq v bielom laku je miliónty vyrobený automobil od Škody v roku 2017 (foto: Škoda Auto) | Zdroj: Oficiálne fotografie

Značka Škoda patrí medzi vôbec najstaršie automobilky sveta (od 1895), dnes zamestnáva po celom svete viac ako 26 600 ľudí a predáva na vyše stovke trhov. Sú to čísla, ktoré vedia mnohých prekvapiť - najmä tých, ktorí značku stále vnímajú ako nejakú malovýrobu z Mladej Boleslavi, ktorou však Škoda vlastne nikdy nebola. Od spojenia s koncernom Volkswagen v roku 1991 však výroba vzrástla na sedemnásobok.

Aktuálne Škoda vyrába sedem modelov automobilov, najnovším z nich je práve miliónty Karoq. Spolu s ním z výrobných pásov vychádzajú aj Citigo, Fabia, Rapid, Octavia, Superb, Kodiaq a škodovka vo svojej formálnej tlačovej správe ešte stále uvádza aj model Yeti.