Z Frankfurtu priamo do Nitry! Volkswagen predstaví hneď niekoľko horúcich noviniek.

Peter Orosz, 01.10.2017
Autosalón v Nitre začína už o pár dní!

Autosalón v Nitre bude nabitý novinkami! Volkswagen dokonca predstaví horúce novinky, ktoré mali premiéru len pár dňami vo Frankfurte! Hlavnou hviezdou pritom bude nový T-Roc. Automobil vo veľkostnom formáte Golfa (dĺžka 4,23 m) je ďalším modelom, uvedeným v rámci SUV ofenzívy značky Volkswagen, ktorá bude pokračovať aj v budúcom roku.


Dobrou správou je, že T-Roc prichádza s novým dizajnovým jazykom, ktorý obdržia aj iné modely značky. Agresívnejší vzhľad a kontrastné farby sú príjemnou zmenou, pretože o starých modeloch by nevedela nič zaujímavé povedať ani Eva Máziková. Predávať sa bude s troma benzínovými motormi TSI a troma naftovými motormi TDI v troch výkonových stupňoch: 85 kW (115 k), 110 kW (150 k) a 140 kW (190 k). Základné motory obdržia 6-stupňovoú manuálnu prevodovku a náhon na predné kolesá. Pri motoroch s výkonom 110 kW (150 k) si zákazník môže zvoliť aj pohon všetkých kolies 4MOTION (s ovládacím systémom 4Motion Active Control) a 7-stupňovú automatickú prevodovku DSG. Najvýkonnejšie motory sa sériovo kombinujú s prevodovkou DSG a pohonom 4MOTION.


Druhou frankfurtskou novinkou, ktorú uvidia návštevníci autosalónu v Nitre je Polo novej – v poradí už šiestej generácie. Auto je konečne vhodné aj pre ľudí, ktorým sa nezastavil rastový hormón v štrnástich a na zadné sedadlá sa zmestí aj priemerne veľký človek bez toho, aby si musel vodič zašpiniť príručný amputačný nôž, ktorý mal podľa mňa patriť k štandardnej výbave starého Pola. V doplnkovej výbave nájdeme zaujímavé prvky z väčších modelov, ako sú napríklad reflektory z LED alebo dvojzónovú automatickú klimatizáciu. Neobyčajne široká ponuka motorov obsahuje až 8 agregátov – benzínových, naftových aj na zemný plyn CNG. Základ má k dispozícii veľmi slabý trojvalec 1.0 MPI s výkonom 55 kW (75 k) a vrcholnou motorizáciou je štvorvalec 2.0 TSI s výkonom až 147 kW (200 k).Do tretice uvidíme aj novú verziu obľúbeného SUV – Tiguan Allspace. Oproti základnej verzii má predĺžený rázvor o 11 cm a celkovú dĺžku karosérie natiahnutú takmer o 22 cm na 4,70 m. Vďaka tomu je na výber aj s usporiadaním sedadiel 5+2, pričom sedadlo pre tri osoby v druhom rade je pozdĺžne posuvné o 18 cm a dve sedadlá v treťom rade dajú zaklopiť do podlahy. Päťsedadlová verzia má batožinový priestor so slušným základným objemom 760 dm3, pri sklopení zadných sedadiel je k dispozícii maximálny objem až 1920 dm3. Ponuka siedmich motorov sa začína benzínovým štvorvalcom 1.4 TSI s výkonom 110 kW (150 k) a siaha až po turbodiesel 2.0 TDI Biturbo s výkonom 176 kW (240 k).