V Tesle Model 3 sa cez displej nastavuje všetko: vrátane stieračov a výstražných svetiel!

Redakcia, 26.09.2017
(VIDEO) Nezodpovedné, nepraktické a nebezpečné - inak tento americký vynález ani nemožno označiť!

Viete si predstaviť, že namiesto ťuknutia do páčky za volantom budete musieť na displeji hľadať príslušnú ikonu funkcie, niekoľkokrát prstom stlačiť nehmatateľné tlačidlo a v prípade potreby zachádzať ešte hlbšie do virtuálnych nastavení? Práve tak sa zapínajú a mení intenzita stieračov v novej Tesle Model 3.

Na videu nižšie môžete vidieť, ako komplikovane prebieha nastavovanie jednotlivých funkcií, napríklad nastavenie časovača stieračov. Ako sa pozeráme na interiér Modelu 3, nenachádzame ani typický červený trojuholník na zapnutie výstražných svetiel - teda mimoriadne dôležitú funkciu. Zrejme je ukrytá niekde vo virtuálnom prostredí, ktoré sa zobrazuje na displeji.

Interiér elektromobilitu Tesla Model 3 (2017) obsahuje veľký displej, ktorý alternuje konvenčné ovládacie tlačidlá.


Ak sa so systémom vodič pred jazdou dôsledne oboznámi, je pravdepodobné, že si naň zvykne a nebude ťukanie na displej považovať za otravné alebo nebezpečné. Myslíme si však, že bez ohľadu na to, či sa vopred naučí umiestnenie jednotlivých funkcií, nahradenie hmatateľných ovládačov a tlačidiel displejom je nezodpovedné a nebezpečné. Možno takto výrobca dosiahol záujem verejnosti o netradične minimalistický interiér a určite sú funkcie nového Modelu 3 pôsobivé, avšak celkom stačí, aby vodičovu pozornosť tento displej odpútal na jedinú sekundu - aj tá je dosť dlhá na to, aby na ceste svojím elektromobilom spôsobil fatálnu nehodu.