Škodovka budúcnosti? Koncept interiéru navrhla študentka!

Peter Orosz, 08.09.2017
Zameraný je na intuitívnosť!

Vo svete Carsharingu si auto jednoducho vyzdvihnete na odbernom parkovisku, napríklad v centre, a odveziete sa k nákupnému stredisku, kde si automobil môže prevziať opäť niekto iný. Super, nie? Automobil nemusíte vlastniť, nestaráte sa o servis či poistku a platíte si len za jazdu, ktorú s autom absolvujete.


Takéto autá musia byť nielen odolné a spoľahlivé, ale aj pre vodiča intuitívne. Predpokladáme, že nie každý bude ochotný si hodinku priplatiť len kvôli tomu, aby sa naučil zapnúť klimatizáciu. V budúcnosti tak môžu existovať modely, špeciálne zjednodušené pre potreby Carsharingu.


S touto myšlienkou sa pohrala aj študentka Vysokej školy umelecko-priemyselnej v Prahe, Kristína Karpalová. Výsledkom je jednoduchý, ale veľmi futuristický a zaujímavý dizajn. V strede palubnej dosky nájdete dotykovú obrazovku, pripojiteľnú k inteligentnému telefónu vodiča. Mladá dizajnérka si dala záležať hlavne na tom, aby vodič nemusel nič hľadať a všetko dôležité mal poruke, respektíve na hlavnom displeji.


Zdroje:Autorevue.cz