Nafta končí aj u nás! Tieto slovenské mestá chcú zakázať naftové autá.

Peter Orosz, 05.09.2017
Kúpu nového naftového auta si ešte zvážte!

Zdá sa, že ani „naftomilné“ Slovensko sa novému trendu nakoniec nevyhne. Niektoré mestá zvažujú obmedziť alebo dokonca zakázať vstup autám so vznetovým motorom. Aj keď je ešte všetko v štádiu zvažovania, túto myšlienku začali aktívne podporovať viaceré krajské mestá, ako napríklad Bratislava, Žilina, Trenčín či Prešov. Ministerstvo životného prostredia im chce prideliť novú právomoc, vďaka ktorej budú môcť regulovať pohyb áut za účelom zlepšenia kvality ovzdušia.


„Bratislava má ambíciu stať sa takzvaným smart city, to znamená inteligentným či rozumným mestom a práve takéto inteligentné mestá využívajú rôzne spôsoby na to, ako zabezpečiť priaznivé životné prostredie pre svojich obyvateľov, pričom jedným takýmto riešením je napríklad obmedzenie vjazdu naftových áut do centra mesta,“ povedala pre HNauto Veronika Šafáriková z oddelenia komunikácie mesta Bratislava.


Táto správa rozhodne nepoteší majiteľov, ale ani obchodníkov. Tí totiž plánovali nákup týchto „nechcených“ naftových áut z Nemecka, kde ich predajná cena v súčasnosti rapídne klesá.


Zdroje: HNauto, Topspeed.sk