Volkswagen má novú klimatizáciu, ochráni vás pred zápachom či alergénmi!

Peter Orosz, 03.09.2017
Air Care Climatronic začnú montovať do väčšiny modelov.

Všetci to dobre poznáme. Stačí, že sa pred vami objaví nejaká nákladná Tatra, ktorej emisné hodnoty sú na úrovni malej tepelnej elektrárne, a váš čuch je automaticky paralyzovaný. Slovensko jednoducho nepatrí k najčistejším krajinám na svete. Pokiaľ ste sa rozhodli cestovať mimo sezóny pálenia pneumatík v osade pri Jarovniciach a máte šťastie na nestránkový deň v miestnej kafilérii, je veľká pravdepodobnosť, že cestou narazíte aspoň na starý naftový Golf s odstráneným filtrom pevných častíc.


Tento nepríjemný a škodlivý jav si všimli aj v centrále automobilky Volkswagen, kde sa rozhodli vyrobiť špeciálnu klimatizáciu, ktorá účinne odfiltruje nežiadúce látky. Zariadenie aktívne využíva snímač kvality vzduchu a biogénny filter. Ten poskytuje lepšiu ochranu a účinnosť ako klasický peľový filter. Biogénny filter zabraňuje prenikaniu aj tých najmenších alergénov do interiéru. Po zapnutí funkcie Air Care, automobil zmieša čerstvý vzduch s vnútorným vzduchom a následne túto zmes vyčistí. Snímač kvality reaguje aj na stlačenie páčky ostrekovača. V tom momente automaticky zapne vnútornú cirkuláciu a aromatické látky sa nedostanú dovnútra.


Novinku plánuje Volkswagen čoskoro zaradiť do svojej ponuky. Klimatizácia bude dostupná pre Passat, Golf, Touran, Tiguan, ale aj malé Polo.