Pozrite si prvé fotografie novej Dacie Duster! Páči sa vám?

Peter Orosz, 30.08.2017
Zmeny sú konzervatívne.

Duster je pre rumunskú automobilku veľmi dôležitým modelom, a preto si dizajnéri nemohli dovoliť riskovať. Novinka tak nadväzuje na vzhľad predchádzajúcej generácie. Zmeny sú najviditeľnejšie v prednej a zadnej časti. Nárazníky sú výrazne robustnejšie a svetlomety zasadené o niečo viac do rohov karosérie. Opticky tak Duster pôsobí širším a mohutnejším dojmom. Predné svetlomety odhaľujú nový LED svetelný podpis, tie zadné nám až nápadne pripomínajú Jeep Renegade.


Z bočného profilu sú zmeny menej viditeľné. Zaujímavý je prelis, ktorý prechádza cez bočné dvere a následne kopíruje zadný blatník. Musíme ale povedať, že z tejto strany nepôsobí Duster veľmi vyváženým dojmom. Akoby si bočnú časť auta dizajnéri nechali na poslednú chvíľu. Nevkusné sú podľa nás plasty, konkrétne ich prepojenie so smerovkou a predným blatníkom. Začierniť mohli aj C-stĺpik, ktorý vyslovene bije do očí.


Technické údaje ani fotografie interiéru ešte neboli zverejnené. Na zvyšok si tak budeme musieť počkať do predstavenia, ktoré sa bude konať už 12. septembra na autosalóne vo Frankfurte.

Kompletný prehľad zmien si môžete pozrieť vo videu nižšie.