Alfa Romeo pod krídlami VW? FCA zvažuje predaj hneď niekoľkých značiek!

Peter Orosz, 27.08.2017
Nám sa táto myšlienka nepozdáva...

Keď sa v General Motors rozhodli predať automobilku Opel skupine PSA, fanúšikovia na internete zúrili. Nechcem si ani predstaviť, čo by nastalo, keby chcel Fiat posunúť Alfu do rúk Nemcom. O predaji tejto značky sa špekuluje už niekoľko rokov a Volkswagen raz prišiel s reálnou ponukou, ktorú Taliani odmietli. Nedávno ale vyšli na povrch nové informácie priamo z prostredia skupiny Fiat Chrysler Automobiles. Spoločnosť sa chce v budúcnosti zamerať na výrobu masových áut, no v portfóliu vlastní hneď niekoľko exkluzívnych, maloobjemových značiek. Tie je nutné neustále dotovať a ukrajujú výraznú časť zo ziskov. Podľa neoverených zdrojov, uvažujú nad predajom automobiliek Maserati, Alfa Romeo a spoločnosti Magneti Marelli.


Asi nikoho neprekvapí, že záujem prejavili Číňania. Takto už zachránili aj automobilku Volvo, za čo im môžeme byť vďační. Navyše, rozhodli sa nezasahovať do vývoja a nechali Švédom určitú voľnosť, ktorú by potrebovala aj Alfa Romeo či Maserati.


Ďalšou alternatívou je už spomínaný Volkswagen. Otázkou je, ako by Nemci pristupovali k automobilke s bohatou históriou a významným rodokmeňom. Ich tradičný postup je asi každému jasný – znížiť náklady a použiť koncernovú techniku. To si ale v prípade týchto značiek neviem veľmi dobre predstaviť. Čo si o možnom spojení týchto automobiliek myslíte vy?