Suzuki Jimny dostane nástupcu, prvé fotky unikli na internet!

Peter Orosz, 25.08.2017
Súčasná generácia je s nami už takmer dvadsať rokov.

Suzuki Jimny je nezmar! Verte mi, pri jazde v teréne vám nebude všetko jedno. Bol to divný pocit, keď som sa v extrémnom náklone pozrel cez bočné okno a videl zeminu, na ktorej všetci okolo nás pevne stáli. Vtedy som pochopil nielen zmysel náboženstva, ale aj celý ten rozruch okolo tohto malého autíčka. S čistým svedomím môžem povedať, že Jimny má v obľube porušovať všeobecne platné zákony fyziky a ide mu to veľmi dobre. Neskôr sme s autom zašli do mesta a nikto nepociťoval nejaké známky únavy či veľkého opotrebenia, naozaj obdivuhodné.


Samozrejme, Jimny nie je dokonalé auto. Za volant sa posadia len záhradní trpaslíci, ľudia normálneho vzrastu budú mať problémy s priestorom. Ja mám takmer dva metre a pri každom vyšliapnutí spojky to vyzeralo, akoby som za volantom praktizoval cvičenie jogy. Pri rýchlostiach nad 90 km/h je auto dosť hlučné a zmieriť sa musíte aj s vysokou spotrebou. Aj napriek tomu ale nechceme, aby sa Jimny v novej generácii nejak zásadne zmenil. Prečo? Auto má osobitý a jedinečný charakter.Dobrou správou je, že Jimny má byť aj naďalej skutočným off-roadom s klasickým rebrinovým rámom a jednoduchou technikou. Dizajnéri mu navyše dopriali retro vzhľad, ktorý pripomína Suzuki Samurai. Pod kapotou by sme mali nájsť litrový trojvalec s turbodúchadlom, alebo klasickú atmosférickú 1,2ku z modelov Swift a Ignis.


Úplne nový bude interiér. Nemal by chýbať dotykový displej, pod ktorým nájdeme dvojicu výduchov a ovládanie klimatizácie. Samozrejmosťou bude konektivita cez USB alebo AUX. Dúfame, že v Suzuki nezabudnú na výškovo a pozdĺžne nastaviteľný volant či lepšie polohovateľné sedadlá.


Na oficiálnu premiéru si budeme musieť ešte počkať. Jimnyho pravdepodobne uvidíme už koncom tohto roka na autosalóne v Tokiu.