Spoznávate túto značku áut? Je to Samsung.

Redakcia, 24.08.2017
... a sme si istí, že autá od Samsungu poznáte, hoci o tom ešte ani neviete.

Možno ste sa už niekedy niekde dopočuli, že značka elektroniky Samsung ďaleko presahuje trh s mobilnými telefónmi a klimatizáciami. Táto firma vyrába a predáva všetko. Naozaj a doslova - všetko. Smartfóny, počítače, chladničky, klimatizácie, čipy do všemožnej elektroniky, televízie, hodinky, displeje, monitory, kamery, stavia budovy, vyrába špecializované ťažké stroje pre stavebný biznis, činí sa v oblasti poisťovania a finančných obchodov, zaoberá sa chémiou, dokonca vyrába lode a motory pre lietadlá. Ani to nie je všetko, okrem ďalších vecí sa spoločne so značkou Renault orientuje v biznise s automobilmi.

Modelové portfólio značky Renault Samsung podľa oficiálnych kórejských webstránok (screenshot)


V Južnej Kórei majú Renault a Samsung založený spoločný obchod RENAULT SAMSUNG MOTORS, pod ktorej hlavičkou predávaj autá. Sú to v podstate aj nám dobre známe automobily značky Renault, rebrandované pre kórejský trh dôverujúci značke Samsung.

Na oficiálnej stránke Renualt Samsung Motor dodnes figuruje niekoľko modelov automobilov, spoznávame v nich aj v Európe predávané Talisman, Koleos, Captur a Fluence. Z nich je plne elektrický iba variant SM3 Z.E. (Fluence).

Renault Samsung SM7, sedan vyššej strednej triedy postavený na základoch Nissanu MaximaSamsung si rebrandoval nasledovné modely od Renaultu:Fluence: SM3 Z.E., SM3, SM5
Talisman: SM6
Captur: QM3
Koleos: QM6
SM7 je sedan vyššej strednej triedy postavený na základoch Nissanu Maxima

Samsung SM6, európsky Renault Talisman


Samsung QM6, európsky Renault Koleos