Bratislavskí policajti od dnes jazdia na elektrických BMW i3, má to však háčik. Veľký háčik.

Redakcia, 15.08.2017
Dôjdu im baterky počas naháňačky?

Bratislavská mestská polícia dnes prevzala dva elektromobily BMW i3, ktoré bude testovať. Policajtom však nie je čo závidieť, automobily prevzal Ivo Nesrovnal, primátor hlavného mesta, s pompou priamo od generálneho riaditeľa slovenského BMW Group, Michaela Kordysa.

Policajti hlavného mesta budú dvojicu malých elektromobilov testovať dva a pol mesiaca - iba do konca októbra 2017. „Mestská polícia bude tieto elektromobily využívať v rámci hliadkovania v meste, pričom jedno vozidlo bude hliadkovať v centre mesta a druhé v jednotlivých mestských častiach.“ uvádza BMW vo svojom formálnom vyjadrení k téme.

Ivo Nesrovnal (vpravo), primátor Bratislavy, preberá dvojicu BMW i3 od generálneho riaditeľa BMW Michaela Kordysa (foto: BMW)


Ivan Lechner, náčelník bratislavskej mestskej polície, by si podľa vlastných slov prial, aby sa využívanie elektromobilov mestskou políciou stalo tradíciou.

„Rovnaký elektromobil používajú policajti a hasiči aj inde vo svete. Napríklad policajný zbor metropol ako Los Angeles, Londýn, či Mníchov. Taktiež tieto bavorské elektrické vozidlá a skútre používa Pápežská rada štátu Vatikán na administratívne účely a na prepravu hostí.“ dopĺňa oficiálny text automobilky.