Tesla Model S – Spoveď majiteľa, ktorý má vážnych problémov plné zuby!

Peter Orosz, 14.08.2017
Niekoľkokrát dokonca stratil nad autom kontrolu!

Marques Brownlee je populárnym vlogerom, ktorý sa na internete venuje najnovším technickým hračkám. Záujem prejavil aj o automobilku Tesla a časom sa stal jej skalným fanúšikom. Nedávno si tak zaobstaral úplne novú Teslu Model S vo verzii P100D, ktorej dal dokonca aj meno – Apollo.


Ja by som však k názvu Apollo pridal číslicu 13, pretože mu Tesla spôsobila hneď niekoľko krízových situácií, ktoré sa mohli skončiť aj vážnou nehodou. Vo videu pod článkom spomína niekoľko bežných problémov s kvalitou. Každý záujemca si preto musí byť vedomí, že od mladej automobilky nemôže očakávať zázraky.


Brownleeho však netrápi ani tak kvalita vypracovania, ako chyby riadenia. Nedávno chcel na križovatke odbočiť vľavo, no auto sa rozhodlo nezatočiť a musel bojovať s riadením, aby dostal Teslu opäť pod kontrolu. Pre istotu už nepokračoval v jazde a musel zavolať odťahovú službu. V servise mu vymenili hrebeň riadenia, no onedlho sa situácia zopakovala. Marques mal vtedy veľké šťastie, že mu žiadne iné auto neskrížilo cestu, inak by došlo k nehode.


Majiteľ tak dáva Tesle poslednú šancu a zároveň sa pýta fanúšikov, čo si o tomto probléme myslia a či by nemal auto pri ďalšom vážnom probléme pre istotu vymeniť.