Takto vyzerá Honda v USA. Prečo nemáme Acuru aj my?!

Redakcia, 14.08.2017
Acura RLX sa u nás nepredáva, je to americká alternatíva k Accordu.

Nová verzia model RLX je športovo ladený sedan s výrazným dizajnom prednej časti. Aj keď tieto automobily nie sú považované za rivalov prémiových značiek, z pohľadu na interiér usudzujeme, že si prívlastok luxusné dokáže osvojiť.

V Spojených štátoch sa Acura RLX predáva od roku 2013, kedy v ponuke predajcov nahradila sedan s názvom RL. Zaujímavosťou je, že novinka zdieľa techniku so športiakom NSX, konkrétne prvky pohonného systému so spaľovacím a elektrickým motorom. NSX síce ponúka progresívnejšie riešenie (motor vzadu a dva elektrické vpredu), RLX ako sedan a kombi ponúkne spaľovací motor nad prednou nápravou, dva elektrické motory vzadu a k tomu jeden doplnkový pre predné kolesá (rozdiely v pohonných systémoch sú vo fotogalérii k článku).RLX sa bude dodávať v dvoch hybridných variantoch: ako 310-koňový variant s pohonom Precision All-Wheel Steer (P-AWS) a ako 377-koňový RLX Sport Hybrid s riadením Super Handling All-Wheel Drive (SH-AWD).

Acura RLX môže byť za príplatok vybavená systémom AcuraWatch, čo je vo svojej podstate americký variant bezpečnostného balíčka HondaSense. Tento balíček je vybavený funkciami sledovania okolia pre upozornenie na hroziacu kolíziu, udržiavania v jazdnom pruhu, adaptívnym tempomatom, automatickým núdzovým brzdením a tiež funkciou čiastočne autonómnej jazdy v podobe sledovania nasledujúceho vozidla v nízkej rýchlosti.Je to predovšetkým interiér, čo vyzerá priamo fantasticky. Až nám je ľúto, že my takéto vozidlo oficiálnou cestou kupovať nemôžeme. V bielom, respektíve svetlom béžovom prevedení vyzerá RLX luxusne a aj keď sa nesnaží napodobňovať nemecké interiéry, aj ten s japonskými koreňmi pôsobí komfortným a sofistikovaným dojmom. Mierne atypické tvary stredovej konzoly sú charakteristickým poznávacím znakom RLX a zaujme aj tým, že sa na tejto konzole nachádzajú až dva samostatné farebné displeje. Tretí displej je pritom pred volantom na palubovke.