Veľký návrat do Európy? Automobilka Daihatsu predstavila dva nadčasové koncepty!

Peter Orosz, 13.08.2017
Oba koncepty boli predstavené na autosalóne v Indonézii.

Pod pojmom Daihatsu si väčšina z vás určite predstaví malé japonské autíčka, prípadne tak trochu neforemné, no praktické SUV Terios. V skutočnosti ide o jednu z najstarších automobiliek na svete! Veď len taká Toyota, ktorá značku v súčasnosti vlastní, vznikla až o 30 rokov neskôr.


Daihatsu dalo starému kontinentu zbohom v roku 2013. Dôvodom boli slabé predaje či veľmi nevýhodný kurz japonskej meny, a keďže väčšinu áut vyrábali v domovskej krajine, na predajoch v Európe automobilka strácala.Ako sme už spomínali, automobilka sa v roku 2016 dostala pod krídla Toyoty, ktorá má lepšie finančné aj technické zázemie. Môžeme preto predpokladať, že sa v budúcnosti Daihatsu vráti aj do Európy ako low-costová alternatíva k Toyote.


Momentálne sa však snaží upevniť pozíciu v Indonézii, kde predstavila dva nové koncepty. F-Sedan pôsobí moderným a uhladeným dojmom. Predná maska nám trochu pripomína modernizovanú Corollu. Druhý koncept označujú ako DN-Multisix a ide o kombináciu tradičného MPV s crossoverom.


Keď si odmyslíme futuristický interiér, otváranie dverí a spätné zrkadlá, koncepty nemajú ďaleko od sériovej podoby. Nás vzhľadom rozhodne zaujali a myslíme si, že by sa nestratili ani v Európe.