Bude Toyota Supra motoristickým sklamaním? Toto jej vodiči neodpustia!

Peter Orosz, 11.08.2017
Na nástupcu legendárnej Toyoty čakáme už 15 rokov!

Myslím si, že históriu tohto modelu nemusím zdĺhavo rozoberať. Supra je legendou, na ktorú čakáme už 15 rokov. Potešila nás aj správa, že na vývoji spolupracuje Toyota aj s automobilkou BMW, takže v budúcnosti môžeme očakávať nejaký derivát s podobnou technikou.


Supra má meno a históriu s rodokmeňom. Je to auto, ktoré by chcel mať na parkovisku azda každý motorista. Vyskytli sa tu ale problémy, ohrozujúce úspech novej generácie. Ten prvý sa týka motorov. Podľa najnovších správ bude základná Supra k dispozícii len so štvorvalcovým motorom. Za poctivý šesťvalec si majitelia budú musieť priplatiť, no ani ten sa nevyhne elektrifikácii. Toyota ho chce skombinovať s elektrickým pohonom.
Druhý problém sa skrýva v prevodovke. Toyota chce novú Supru predávať výhradne s automatickou prevodovkou, čo sa rozhodne nebude páčiť každému. Áno, automat je lepší ako človek, a to v mnohých ohľadoch. Šoférske auto by však malo byť o ovládateľnosti a dokonalom spojení medzi vodičom a strojom, čo je možné dosiahnuť len prostredníctvom manuálnej prevodovky.


Všetky tieto informácie zaklincuje fakt, že derivát od BMW manuál s najväčšou pravdepodobnosťou dostane. To môže Supru odsunúť na vedľajšiu koľaj, čo by bola škoda. Teší nás aspoň to, že tieto informácie unikli neoficiálne a neboli potvrdené ani jednou automobilkou.