Nový Mustang ponúkne nastavenie hlučnosti výfuku cez počítač

Redakcia, 02.08.2017
Elektronicky ovládané klapky na výfuku nie sú ničím novým, ale Mustang 2018 ich bude vedieť ovládať cez palubný počítač.

Elektrické alebo elektronické výfukové klapky sú populárne v tuningovej komunite, ktorá vie s pomocou malého zariadenia spraviť z obyčajných áut hlučné a z hlučných relatívne tiché.

Nový Ford Mustang, ktorý sa začne predávať ešte tento rok na jeseň, bude mať vo výbave (zrejme príplatkovej) aj štyri úrovne nastavenia výfukových klapiek. Na výber budú režimy Normal, Sport, Quiet a Track. Ako tušíte, v režime Sport bude Mustang hlučný, s aktívnym nastavením Quiet zasa tichý.

Zaujímavosťou je, že tichý režim umožní aj plánovanie. Bude možné nastaviť automobil tak, aby sa napríklad vždy od ôsmej večernej hodiny automaticky prepol do režimu Quiet.

Ford túto novú funkciu predstavil vo vtipnom videu, v ktorom poukázal na najnepríjemnejšie zvuky prichádzajúce od susedov. Sú nimi napríklad domáce práce s pílou, hranie sa s motormi alebo kosenie trávy. A, samozrejme, hlučné autá, ktorými sa susedia vedia pochváliť. Sloganom „nebuďte zlý sused“ Ford predstavuje nový Mustang ako vozidlo, ktoré sa hodí pre ľudí žijúcich v pokojných štvrtiach a na perifériách miest, kde sa všetci sťahujú pre pokoj.