FOTOČLÁNOK - Prehľad odhalených noviniek, ktoré uvidíme vo Frankfurte.

Peter Orosz, 26.07.2017
Frankfurtský autosalón sa blíži! Pozrite si prehľad základných noviniek, ktoré uvidíme na výstavisku už 14. septembra.

1. Audi A8 – Nová vlajková loď nemeckej automobilky zaujala skôr technikou, než dizajnom. Zároveň priniesla najsofistikovanejší softvér autonómneho riadenia, ktorý je v súčasnosti na trhu.


2. VW Polo – Dlho očakávaný nástupca relatívne nudného hatchbacku je konečne tu! Novinka má šmrnc a interiér ako z budúcnosti. Väčšinu komponentov zdieľa so Seatom Ibiza.


3. Hyundai i30 Fastback – Kórejčania chcú zatopiť Octavii a s týmto modelom majú šancu na úspech. Fastback je nepochybne najelegantnejší derivát modelového radu i30, no ponechal si aj kus športového ducha.


4. Jaguar E-Pace – Asi najdôležitejším poznatkom je v tomto prípade cena, ktorá sa konečne zmestila pod hranicu 30 000 eur. Ide tak o najlacnejší model tejto klasickej britskej automobilky.


5. Kia Stonic – Farebnejšia a viac štýlová alternatíva k modelu Rio. Jej úlohou je zaujať hlavne mladých ľudí s aktívnym životným štýlom.


6. Mercedes-Benz X – Luxusná automobilka vstupuje do sveta pick-upov. Opäť mu pritom pomohla spolupráca s alianciou Renault-Nissan, ktorá mu poskytla základy modelu Nissan Navara.


7. Opel Grandland X – Ešte stále sa spamätávame z nedávnej nákupnej horúčky skupiny PSA. Nový model bude väčšinu komponentov zdieľať s Peugeotom 3008.


9. Seat Arona – Crossover pre masy. Väčšinu dielov zdieľa s menším modelom Ibiza a podobne ako Kia Stonic, cieliť bude na mladých a aktívnych ľudí.


10. Škoda Karoq – Nástupca populárneho modelu Yeti predstavil novú identitu. Po stránke dizajnu ide o zmenšený Kodiaq. Nový model ponúkne viac priestoru pre cestujúcich aj batožinu. Celkovo ale pôjde skôr o voľbu rozumu, než srdca.


8. Opel Insignia GSI – Posledná trojica písmen prezrádza športový charakter auta. Pôjde tak o najsilnejšiu Insigniu v ponuke.


11. Suzuki Swift Sport – Dizajn nového Swiftu je prinajmenšom diskutabilný a pripomína tie čínske kópie, ktoré sa na tamojšom trhu predávajú za stravné lístky. Automobilka však sľubuje veľmi dobré jazdné vlastnosti a my sme zvedaví, či nová generácia prekoná svojho predchodcu.


12. BMW 6 GT – Ide v podstate o novú generáciu modelu, ktorý doteraz označovali ako 5 GT. Novinka má športovejší a menej ťažkopádny vzhľad. Ponúkne tiež o niečo praktickejší interiér a lepší komfort.


13. Hyundai i30 N – Nová legenda? Možno... Hyundai vytvoril novú športovú divíziu značky, ktorá sa zameria úpravu konvenčných modelov.