GLE kupé dostane špeciálnu oranžovú edíciu. Ani jeden lak karosérie však oranžový nie je.

ERIK STRÍŽ, 12.07.2017
Ceny tejto oranžovej edície Mercedes radšej ani nezverejnil.
Mercedes-Benz GLE kupé v edícii OrangeArt s oranžovými akcentmi (foto: Daimler) Pre viac fotiek si otvorte galériu k článku.

Mercedes-Benz predstavil novú edíciu automobilov GLE kupé s názvom OrangeArt Edition. Oranžovými akcentmi zdôrazňuje športový charakter vozidiel, pričom vyhotovenie interiéru, motorizáciu, doplnky a lak karosérie si budú môcť zákazníci vybrať.

Zákazníci budú mať na výber zo šiestich farieb lakov, konkrétne to bude čierna, polárna biela, obsidiánovo čierna, irídiová strieborná, selenitová sivá a diamantová biela bright designo. Veľmi kreatívne pomenovania, však?

Nech máte na SUV kupé akýkoľvek názor, musíte uznať jedno: toto sa Mercedesu naozaj vydarilo. Fakt!

No nie sú krásne? Mercedes-Benz GLE kupé v edícii OrangeArt s oranžovými akcentmi (foto: Daimler) Pre viac fotiek si otvorte galériu k článku.

Automobily patriace do tejto edície sa začnú predávať od augusta, postavené budú na 21-palcových diskoch AMG v čiernom prevedení, svetlomety sú lemované čiernymi prstencami z LED osvetlenia.

V interiéri sa medzi kľúčové vlastnosti radia športové sedadlá s čalúnením koža napa/mikrovlákno DINAMICA v čiernej farbe s lemovaním v oranžovej farbe a kontrastným ozdobným šitím v sivej.

Mercedes-Benz GLE kupé v edícii OrangeArt s oranžovými akcentmi (foto: Daimler) Pre viac fotiek si otvorte galériu k článku.

Edícia ponúkne na výber aj prvky výbavy od AMG, ale nebude to podmienkou pre kúpu. Presnejšie budú pod hlavičkou OrangeArt k dispozícii nasledovné modely: 350 d, 400, 500 a AMG GLE 43, všetky vo variante kupé a s pohonom všetkých štyroch kolies 4MATIC.

Ceny zatiaľ importér nezverejnil. A vlastne je to jedno, pretože ľudia, ktorí si takéto autá kupujú, si ich aj tak neberú na lízing a ani nemajú hlboko do peňaženky.