Audi A8 oficiálne predstavené! Zaujme skôr technikou, než dizajnom.

Peter Orosz, 11.07.2017
Pozrite si prvé oficiálne fotografie Audi A8.

Súčasná generácia sa nepochybne radí k najstarším autám danej kategórie a nástupca prichádza päť minút po dvanástej. Úplne novú generáciu odhalili v Barcelone a je priam nabitá technikou.


Auto je postavené na najnovšej koncernovej platforme MLB, špeciálne navrhnutej pre automobily s pozdĺžne uloženým motorom a náhonom na predné kolesá. Limuzína s dĺžkou 5,17 m (+3,7 cm) a rázvorom 3,00 m, prípadne o 13 cm viac pri verzii A8 L s predĺženým rázvorom, je dizajnovo inšpirovaná štúdiou Audi prologue. Samotná karoséria je vyrobená z ultraľahkých materiálov, nechýba hliník, horčík či dokonca plast.


Ak si myslíte, že vďaka ním ušetrilo Audi niečo na hmotnosti, tak ste vedľa. Nová vlajková loď je dokonca o niečo ťažšia, pretože priestor dostali alternatívne druhy pohonov a ich batérie. Je potvrdené, že každý jeden model bude určitým spôsobom elektrifikovaný. Už v základe očakávajte mild-hybridnú technológiu bez ohľadu na výber motorizácie.


Teraz tá zábavnejšia časť. Audi prichádza s novou benzínovou (250 kW) aj naftovou (210 kW) V6kou s objemom 3.0 litra. Neskôr prídu do ponuky aj tradičné motory V8 a W12. Počkať si budeme musieť na plug-in hybridnú verziu, ktorú budú kombinovať s motorom V6. Zvládnuť by mala až 50 elektrických kilometrov a batériu bude možné dobíjať aj bezkontaktne. Bez ohľadu na motor, majú všetky verzie A8 štandardne 8-stupňovú automatickú prevodovku a permanentný pohon všetkých kolies quattro.


V kabíne je horizontálne členený kokpit s novou koncepciou ovládania, založenou na absencii väčšiny fyzických prvkov. Nechýbajú digitálne prístroje či voliteľný head-up displej. Celému interiéru ale dominuje obrazovka s uhlopriečkou 25,7 cm (10,1 palca). Druhý displej slúži na ovládanie klimatizácie. My by sme ale v tomto prípade dali prednosť tradičným fyzickým gombíkom.


Spoločnosť Audi tvrdí, že model A8 je prvým vozidlom na svete, ktoré prináša autonómnu technológiu tretej úrovne. Systém je schopný zrýchľovať, riadiť a brzdiť na akejkoľvek ceste s centrálnou bariérou či pruhom. Traffic Jam Pilot funguje až do rýchlosti 60 km/h a nevyžaduje ani pozornosť vodiča, ktorý sa môže venovať iným činnostiam.


Podrobnejšie informácie o technike a motorizáciách sa dozvieme vo Frankfurte, kde sa auto predstaví širokej verejnosti. Predaj chce Audi spustiť už v septembri, a to s cenami od 80 000 eur.