Tesla Model 3 je tu, prvý kus dostal Elon Musk k narodeninám.

Peter Orosz, 09.07.2017
Prednosť budú mať zamestnanci spoločnosti.

Nedávno sme zverejnili článok, v ktorom bol predprodukčný model zachytený na parkovisku. Auto samotné malo ďaleko k sériovej verzii. Za kvalitu prevedenia a lícovanie niektorých komponentov by sa hanbila aj Dacia. Oficiálny začiatok výroby však bol plánovaný už na tento piatok, čo sa nakoniec nepodarilo dodržať. Prvý kus vyšiel z továrne dnes a zdá sa, že zapracovali aj na kvalite celkového spracovania..


Stále treba mať na pamäti, že sa jedná o mladú automobilku a detské choroby ju sprevádzať ešte nejaký ten piatok budú. Istým kvalitatívnym problémom, ktoré trápili hlavne modely S a X, by sa však už mali vyhnúť. Môžeme totiž povedať, že Model 3 je najdôležitejším projektom značky a úspech rozhodne o osude celej automobilky.


Pôvodne mal prvý vyrobený kus patriť členovi predstavenstva, Ihre Ehrenpreisovi. Ten ho však daroval Muskovi k jeho 46. narodeninám. Prvé automobily poputujú zamestnancom automobilky, ktorí pomôžu technickému tímu vychytať posledné muchy. Zhruba 30 zákazníkov obdrží Teslu už koncom júla, ďalších 100 si bude musieť počkať do augusta. Postupne sa bude výroba zvyšovať a koncom roka by mala dosiahnuť normálne tempo.