Šialený nový tuningový trend: Battle Cars

Redakcia, 05.07.2017
… alebo návod na to, ako úplne zničiť inak krásne autá s hodnotou.

Existuje tuning a tuzing. Tuning je vylepšovanie auta, pričom sa tieto vylepšenia týkajú jeho výkonu aj vzhľadu. Tuzing je tuning, ktorý jeho tvorca neudržal na uzde a spravil z auta niečo neatraktívne, prehnané alebo doslova nechutné. Nevieme však, ako sa pozerať na battle cars, nový typ tuningu, ktorý robí aj zo športových vozidiel off-roady pripravené na apokalypsu.

Asi ide stále o tuning, hoci v ňom vôbec nezáleží na výkone motora, komforte alebo bezpečnosti. Je to schopnosti prestavať akékoľvek vozidlo na off-road schopný jazdiť aj náročným terénom.

Na fotografiách nižšie a v galérii k článku môžete vidieť aj také špeciality, akými sú Bentley Continental GT, Nissan 350Z, Porsche 911 či BMW Z3 - všetky v bojovej off-road úprave, ktorá ich vzhľadu vôbec, ale vôbec neprospieva. Niektoré úpravy sú dramatické a obsiahli aj úpravu karosérií, iné sa uspokojili s tým, že majú vyššiu svetlú výšku podvozka a nepomerne väčšie kolesá.

Nebudeme však moralizovať, ak by sa vyskytla jediná príležitosť jazdiť takýto kúsok, neváhali by sme ani minútu a už by sme sa vrhli za volant.

BMW Z3

Bentley Continental GT

Staršie BMW radu 3

Volkswagen Bus / Van

Volkswagen Beetle

Starý Ford? Viac fotografií nájdete v galérii k článku.

Zdroje: Reddit, Pinterest, Instagram, Tumblr, Webmagazín: Battle Cars: Keď tuning áut preskočí svoje mantinely