Nové Maserati majú interiér ako z 90. rokov. Veď aj 4-ročné Quattroporte ho má krajší!

ERIK STRÍŽ, 03.07.2017
Nové Maserati GranCabrio a GranTurismo sú krásne skvosty autopriemyslu, o tom nemožno nepochybovať. Ale ten interiér, s tým sa teda výrobca mohol ešte trochu pohrať, vyzerá skôr ako z letáku z 90. rokov.

Áno, áno, vieme. Maserati, to je značka špotových automobilov s emotívnym talianskym dizajnom, pri ktorom vás vizuálne spracovanie interiéru až tak veľmi zaujímať nemusí. Tieto autá sú o pocitoch. Ale keď porovnáme interiéry nových GranTurismo a GranCabrio s interiérom takého BMW radu 6 Cabrio. Dokonca aj v porovnaní s takým Quattroporte z roku 2013 vyhráva starší model. V Taliansku skrátka rozhodli, že karoséria a jazdné vlastnosti sú prednejšie.Nové modely GranCabrio a GranTurismo sú však aj bez ohľadu na vzhľad interiéru jedinečnými vozidlami, ktoré pokračujú v dizajnovej filozofii talianskej značky. Ostávajú verné svojim predchodcom a výrazne neinovujú to, čo už bolo dobré. Preto sú novinky celkom jednoznačne identifikovateľné ako Maserati aj bez toho, aby ste zahliadli logo s tromi ostrými hrotmi.

Luxusné štvormiestne športové kupé bolo koncipované ako ultramoderná interpretácia prvej produkcie grand tourer, elegantnéhoj Maserati A6 1500 z roku 1947. V priebehu rokov sa GranTurismo vyvinulo do jedného z najznámejších modelov od Maserati, aké boli kedy postavené.GranTurismo sa spolu so svojím súrodencom GranCabrio vyrába v historickej továrni spoločnosti Ciro Menotti v Modene, pričom dodržiavajú najvyššie štandardy výroby a kontroly kvality na svete. Od roku 2007, teda od spustenia predaja týchto modelov, sa ich celosvetovo predalo viac ako 37-tisíc kusov.

Motor od Ferrari so zdvihovým objemom 4,7 litra je vyrábaný ručne a váži iba 175 kilogramov, podľa Maserati poskytuje bezkonkurenčnú odozvu škrtiacej klapky a vzrušujúci zvuk.Novinky sú vybaviteľné LED/Bi-Xenon svetlometmi, postavené sú na štvrtej generácii pneumatk Pirelli P Zero, 20-palcové disky Trofeo Silver sú o 10 percent pevnejšie v porovnaní s predchodcom a interiér obsiahne zvukovú aparatúru značky Harman Kardon. V predaji bude dovedna osem verzií laku karosérie a päť farebných kombinácií pre interiér.