Rolls-Royce predáva najtmavšie auto na svete, biele sú len budíky!

Peter Orosz, 01.07.2017
Nehľadajte za tým rasový podtón, edíciu Black Badge vytvorili pre úzku skupinu zákazníkov.

Okrem samotného pôžitkárstva rôznych návykových látok a zlúčenín, je v živote čerstvo dospelého jedinca dôležitá ešte jedna vec – automobil. Najlepšie Golf štvrtej generácie s naftovým motorom 1.9 TDI. Šťastlivci, ktorí zohnali tento skvost v čiernej farbe, sa môžu automaticky zaradiť medzi elitu, no tým to ani zďaleka nekončí. Aby sa na pomyselnom vrchole udržali, chce to neustále vylepšovanie a investície do čiernych skiel, čiernych kolies, čiernych svetlometov a sedadiel z čiernej kože.


Mnohí považujú čiernu farbu za elegantnú, no môžeme usúdiť, že je aj farbou akejsi rebélie a zločinu. Rebelov pritom môžeme nájsť aj medzi milionármi, pre ktorých je bežný Rolls-Royce príliš kultúrny, a tak automobilka prišla s novým radom svojich modelov – Black Badge.Výrobca použil ten najnáročnejší proces lakovania a následného leštenia, aký bol kedy použitý, výsledkom čoho je tá najčiernejšia farba. S tým možno súhlasiť, a preto v tomto ohľade už ďalej len spomenieme, že výnimočný lak dopĺňa kryt strechy z čiernej kože či doplnky z tmavého chrómu, medzi ktoré sa radí aj soška Spirit of Ecstasy.


Čierna koža sa potom nasťahovala aj do kabíny, tu jej však spoločnosť robia detaily vyvedené v žiarivo oranžovom odtieni Mandarin. Všimnúť si môžeme aj zatmavnené výduchy klimatizácie. Okrem iného, mierne upravené boli aj parametre vozidiel, ide však len o malý nárast výkonu a krútiaceho momentu. Iné budú aj reakcie akcelerátora, podvozka či bŕzd, ktoré poskytnú dynamickejšiu odozvu a celé auto bude pôsobiť agresívnejším dojmom.