Pozor na zlodejov na dovolenke

Tlačová správa, 22.06.2017
Štatistikám vodiči neveria. Hoci tie hovoria jasnou rečou. Každú jednu hodinu sa ukradne jedno auto!

Štatistikám vodiči neveria. Hoci tie hovoria jasnou rečou. Každú jednu hodinu sa ukradne jedno auto!

Kto nezažil, neuverí. Prídete ráno na parkovisko a hľadáte vlastné auto. A verte, či nie, sprvu si budete myslieť, že si nepamätáte, kde ste zaparkovali. A tento pocit onedlho vystrieda bezmocnosť aj hnev. Táto situácia sa prihodí niekoľkým tisíckam motoristov ročne aj u nás na Slovensku. Aj napriek vyspelejšej technike, či niekedy práva kvôli nej, sa zlodeji ľahšie a ľahšie prekonávajú prekážky. Napríklad auto s bezkľúčovým štartovaním a zamykaním je pre niektorých zlodejov doslova chuťovkou. Duplikáty spínacej skrinky nie sú ničím výnimočné, naštartovanie auta s pripraveným duplikátom je dielom niekoľkých minút.

Najväčším nepriateľom zlodejov je však unikátny systém, teda taký, aký sa v inom aute nenachádza. Práve také alarmy vyvíja pán Štefan Vámoš zo Slovenska, ktorý zasvätil svoj život boju proiti zlodejom áut. Svoje zabezpečovacie zariadenie neustále zlepšuje a vyvíja, takže sa nespolieha na jednorázový vynález. Pracuje na ňom už vyše dvadsať rokov. Čerpal z taktík zlodejov, takže intímne pozná slabé miesta autoalarmov i sériových imobilizérov.

Autoalarmy VAM - Pozor na zlodejov na dovolenke

Pri svojej aktivácii zablokuje prevodovku, riadiacu i spínaciu skrinku, k naštartovaniu auta nedôjde ani za pomoci originálneho kľúča. Funguje aj ako autoalarm, je založený na elektro-mechanickom princípe, zatiaľ čo iné systémy využívajú len mechanický alebo elektronický princíp.

VAM Systém je možné rozšíriť o nadstavbové systémy s funkciami ochrany proti naloženiu, odtiahnutiu, zdvíhaniu, nakláňaniu vozidla, krádeži kolies, ochrany interiéru vozidla, batožinovému priestoru a motorovej časti.

Ešte NIKDY nikto neukradol auto zabezpečené systémom VAM. Žiadny iný systém na zabezpečenie auta sa nemôže pochváliť stopercentnou úspešnosťou. VAM Systém v súčasnosti využíva niekoľko tisíc vozidiel, u viac ako päťsto vozidiel došlo k pokusu o krádež, ale žiadny nebol úspešný. Náš systém je možné namontovať do akéhokoľvek typu vozidla, jeho inštalácia prebieha vždy na iných častiach vozidla pre maximálne zabezpečenie – vaša Škoda Octavia či Audi A6 sa zabezpečením VAM Systém stáva vždy unikát, s ktorým sa zlodeji nikdy nestretli. Neodoberá žiadnu energiu z akumulátora, takže môžete auto nechať zaparkované aj na dlhšiu dobu.

Autoalarmy VAM - Pozor na zlodejov na dovolenke

Okrem toho platí majiteľ auta iba montáž, mesačné poplatky výrobca nepožaduje. Systém VAM je uznaný poisťovňami, ak ho budete mať v aute inštalovaný, znížia vám výšku poistenie, takže časť nákladov na montáž sa vám vráti. Neprekonateľnou výhodou tohto alarmu je jeho neprekonateľnosť. Zatiaľ nebolo ukradnuté ani jedno vozidlo s týmto alarmom!

Ďaľšie informácie získate na stránke www.autoalarm-vamos.sk

Autoalarmy VAM - Pozor na zlodejov na dovolenke