Veľké SUV v protismere na diaľnici spôsobilo nehodu viacerých áut. Video z kamery odhaľuje viac.

Redakcia, 15.06.2017
Jazdíte si večer po diaľnici v pravom pruhu a zrazu sa vám v protismere objaví veľké SUV. Aj také veci sa stávajú na cestách.

Čo by ste spravili v prípade, že by ste na diaľnici vošli do nesprávneho výjazdu sa ocitli sa v protismere?

Ak nikde vôkol nie sú žiadne autá, ešte to možno stihnete rýchlo otočiť, ale keď vidíte oproti sa rútiace vozidlá, nemali by ste váhať ani len sekundu a hneď s autom zaparkovať čo najtesnejšie k zvodidlám. Je to síce nepríjemná a nebezpečná situácia, ale nemusí sa nikomu nič stať. V najhoršom prípade zavolajte políciu a z problému vyviaznete s pokutou, ale bez nehody.

Ak si však človek sadne za volant pod vplyvom alkoholu alebo drog, ani si nemusí všimnúť, že odbočil do protismeru. Na trojprúdovej diaľnici je síce prakticky nemožné dostať sa na nesprávnu stranu, ale vodičovi robustného SUV-čka na videu sa to podarilo. Zrejme to zistil až vtedy, keď sa zrazil s autami, ktoré jazdili v pomalšom pravom pruhu z troch.

Popis videa uvádze, že pravdepodobne opitý vodič po havárii z auta vystúpil a utiekol po vlastných nohách. Kto to bol a kam išiel, zatiaľ polícia nezistila. Pri tom, čo spôsobil, by sa už radšej ani nemal nikdy vrátiť a radšej sa zmieriť so životom niekde v kanáli alebo v lese.