Sledujte premenu poškodeného Aston Martin Vulcan za 2 milióny libier

ERIK STRÍŽ, 09.06.2017
Polep fóliou sa majiteľovi supedrahého Vulcana vyplatil. Po poškodení kapoty si iba nechal karosériu opäť oblepiť a bolo po probléme.

Aston Martin Vulcan je automobilová lahôdka, o tom nie sú žiadne pochybnosti. Vyrobených bolo iba 24 kusov a hoci stoja 2,2 milióna britských libier, nedá sa s nimi jazdiť po normálnych cestách. Tieto vozidlá sú určené výlučne na motoristické okruhy.

Na jednom z motoristických okruhov, konkrétne na Circuit Of The Americas (COTA) v Texase, sa toto krásne vozidlo veľmi jemne poškodilo. Na rozmernej kapote sa skrátka objavili menšie ryhy a jazvy po kamienkoch, do ktorých vozidlo narazilo vo vysokej rýchlosti. Našťastie ešte predtým, ako sa šťastný majiteľ vybral jazdiť na okruhy, nechal si jedinečný Vulcan oblepiť do fólie.

Profesionálni lepiči teda museli strhnúť pôvodnú fóliu a nalepiť novú.

Kuriózne je, že na tomto vozidle iba samotné logo stojí 20-tisíc britských libier. Čítate správne, 20-tisíc libier. Taká je cena za detail. Celkom by nás zaujímalo, prečo je cena loga na kapote taká vysoká, veď za také peniaze ju musel vyrábať ručne aspoň jeden zo zakladateľov značky Aston Martin, teda Lionel Martin alebo Robert Bamford!

Lepenie tmavej šedej fólie na pôvodne bledomodrý Vulcan je hypnotizujúce. Z neforemnej lepkavej fólie sa pod rukami šikovných chalanov stáva dokonalá rovná plocha s metalickým odleskom, ktorá dokáže ochrániť extrémne drahú karosériu vozidla.

Pozrite si aj pôvodné fóliovanie tohto Vulcana ešte spred roka. Je na ňom krásne vidieť, ako dramaticky sa pomocou tejto fólie zlepší vzhľad automobilu.