Porsche 911 Turbo S prvýkrát ponúkne výkon cez 600 koní

ERIK STRÍŽ, 09.06.2017
Volajú sa Exclusive Series a nemecká značka ich vyrobí iba 500 kusov. Pôjde o dosiaľ najsilnejšie 911 Turbo S v histórii.

Porsche 911 Turbo S celkom jednoznačne nemá problém s nedostatkom výkonu. Práve naopak patrí k tým najlepším na svete - aj tak sa však nemecká automobilka rozhodla pre tých bohatších zákazníkov pripraviť edíciu, ktorá pozdvihuje nielen výkon, ale aj exkluzivitu. Zabezpečí to limitovanou produkciou 500 kusov.

911 Turbo S Exclusive Series vyprodukuje famóznych 607 konských síl a krútiaci moment na úrovni až 750 Nm. Tie sú k dispozícii od 2250 do 4000 otáčok motora. V praxi sa tento krútiaci moment prejavuje zrýchlením z nuly na 100 km/h v priebehu 2,9 sekundy a 200 km/h dosiahne už v priebehu 9,6 sekundy od štartu. Sú to krásne údaje, Porsche za ne vďačí radovému šesťvalcu s objemom 3,8 litra a dvojitým preplňovaním.

V porovnaní s bežným variantom Turbo S má limitovaná séria výkon vyšší o 27 konských síl.


Vzhľadom na zaradenie k rodine Turbo S má novinka štandardne osadenú** 7-stupňovú dvojspojkovú prevodovku** a pohon všetkých štyroch kolies. 607 koní je skrátka na dve kolesá priveľa. Kolesá s 20-palcovými diskami v čiernom laku majú decentné zlaté akcenty, ktoré ladia s celkovou úpravou karosérie. „Golden Yellow Metallic“ disky boli vypracované s pomocou lasera a vôbec prvýkrát v histórii značky sú uhlíkovo-keramické brzdy k dispozícii s čiernymi strmeňmi so zlatým logom Porsche.

Rovnaký zlatý lesk je použitý na celej karosérii a akcenty nachádzame aj v inak čiernom interiéri. Ide napríklad o šitie čalúnenia, ktoré zdôrazňuje línie sedadiel. V interiéri sú taktiež nápadnejšie karbónové motívy na palubnej doske.


Každý z 500 kusov nového Porsche sa bude predávať za minimálne 259 992 eur, predaje sa spustili v Nemecku práve včera.

Spoločne so 607-koňovou 911-kou Porsche uviedlo do predaja aj nový model hodiniek s chronografom, Porsche Design Chronograph 911 Turbo S Exclusive Series si môžete kúpiť k luxusnému autu za nezanedbateľných 9950 eur. A keď sa zákazníkom s tučným kontom aj toto bude máliť, Porsche im ponúka set kufrov za vyše 5-tisíc eur.