Nový Peugeot 308 sa predviedol hneď aj ako GTi a SW

ERIK STRÍŽ, 01.06.2017
Peugeot 308 vo variante SW (2017)

Modernizovaný Peugeot 308 vyzerá dramatickejšie a preberá techniku z SUV-čiek 3008 a 5008.

Model 308 je pre Peugeot úspešný projekt - dodnes ho vyrobil a predal viac ako 760-tisíc kusov. V novej verzii ponúkne celkom nové motorizácie pripravené na Euro 6.c, 8-stupňovú automatickú prevodovku EAT8 a zbierku vyspelej techniky zvyšujúcej bezpečnosť.

V pravom rade sú to nasledovné funkcie, ktoré si hatchback a SW prevzali z SUV-čiek:

  • adaptívny tempomat s automatickým zastavením,
  • sledovanie mŕtveho uhla,
  • 360-stupňový kamerový systém VisioPark,
  • parkovací asistent s ultrazvukovými senzormi,
  • udržiavanie v jazdnom pruhu,
  • automatické brzdenie v rozmedzí 5 až 140 km/h
  • funkcia udržiavania bezpečnej vzdialenosti.
Peugeot 308 v základnej karosárskej úprave hatchback je vôbec najpopulárnejší.Peugeot 308 si aj naďalej udržiava športový charakter a komfortný interiér v súlade s konceptom i-Cockpit, má ladné krivky a jeho dizajn sa prispôsobuje aktuálnym top modelom výrobcu. Nesledujeme teda žiadnu revolúciu v priamom prenose, skôr evolučné vylepšenie detailov a techniky.

Po vizuálnej stránke sa teda veľa nezmenilo, môžete pozorovať napríklad zmenu umiestnenia loga, zmenu grafiky masky chladiča, odlišné spracovanie detailov prednej masky.

Omladený 308 SW síce nebude v porovnaní s aktuálnou verziou väčší, ale prispôsobí sa aktuálnemu dizajnovému manuálu značky. Napríklad logo zaujme novú pozíciu presne v strede novej masky chladiča.Novinkou sú naftové motory BlueHDi 180 S&S a 130 S&S. 308-čku bude možné zakúpiť v úpravách GT Line, GT a GTi, spolu so štandardným karosárskym prevedením hatchback výrobca predviedol aj variant SW. Verziu GTi bude poháňať motor THP S&S 270.

308 vo vrcholnej výbave GTi s motorom THP S&S 270.