Nové Punto je na svete! Príde aj k nám?

Peter Orosz, 01.06.2017
Fiat predstavil ďalšiu generáciu populárneho Punta. Nástupca obdržal nové meno a príťažlivý dizajn, má to však jeden háčik!

Viete aká je priemerná životnosť jednej generácie? Približne 6 až 7 rokov aj s faceliftom. Súdruhovia vo Fiate však medzi šestku a sedmičku strčili znamienko plus, a tak je posledná generácia na trhu už takmer 13 rokov. Dizajnéri sa to snažili zamaskovať niekoľkými modernizáciami či zmenami názvu. Po príchode na trh totiž tretia generácia malého Punta niesla prívlastok Grande, po štyroch rokoch ho zmenili na Evo a pri tretej modernizácii sa predsa len rozhodli použiť základný názov – Punto. Bežných ľudí tak dokázali popliesť ešte viac ako volebné prieskumy.

Posledné týždne sme však s napätím očakávali predstavenie novej generácie, ktorá by konečne prebrala štafetu úspešného modelu značky. Fiat nakoniec predstavil nástupcu Punta v Brazílii, má to ale háčik. Automobilka neplánuje automobil predávať na starom kontinente. Novinka je určená predovšetkým pre Južnú Ameriku, kde sa bude predávať pod názvom Argo.

Nám je to samozrejme veľmi ľúto, pretože auto má dostatok charakteru a pôsobí dynamickým dojmom. Predávať sa bude prevažne s benzínovými agregátmi s výkonom až do 103 kW. Umiestnenie výduchov ventilácie v interiéri nám dokonca pripomína automobily trojcípej hviezdy zo Stuttgartu. Vyzerá to nakoniec tak, že si Európania budú musieť na novú generáciu ešte nejakú chvíľu počkať. Ignorovať miestny trh však automobilka nemôže donekonečna a veríme, že sa skutočného nástupcu dočkáme už onedlho.