Ford Mustang Bullitt

Redakcia, 08.11.2007
Jedna z najslávnejších a najlepších filmových naháňačiek by mohla znova ožiť. Ford predstavil nástupcu jedného z jej aktérov, Mustang Bullitt.

Na oskarový film Bullittov prípad zo šesťdesiatych rokov si mnoho ľudi už asi nespomenie, no dramatická naháňačka počas ktorej Steeve McQueen v tmavozelenom mustangu naháňa čierny Dodge Charger ulicami San Francisca ešte stále berie dych.

Ford Mustang Bullitt ročník 2008 poháňa 4,8-llitrový motor V8 vyladený športovým oddelením Fordu. Upravené nasávanie a adaptívny manažment zapaľovania sa starajú o výkon 235 kW (315 k), čo je paradoxne o chlp menej oproti predchodcovi Mustang 390 GT s výkonom 239 kW (320 k). To však bol 6,4-litrový osemvalec. Prevodovka je päťstupňová manuálna. Oproti sériovému mustangu bol predĺžený stály prevod na poháňanej zadnej náprave. Nový Bullitt má tiež športovo vyladený podvozok, takže vodič si môže silu motora V8 dokonale vychutnať. Ostatní si môžu vychutnávať jeho nádherný zvuk, ktorý umocňuje špeciálny výfuk s 3,5-palcovými koncovkami.

Špeciálna edícia Mustang Bullitt prichádza na trh 40 rokov po uvedení filmu. Auto má takmer rovnakú tmavozelenú farbu. Menej puristickí zákazníci si však môžu objednať aj čiernu. Z karosérie zmizli všetky logá, pretože ani filmový vzor ich nemal. Predné a zadné čelo zdieľa Bullitt s Mustangom GT. Pnemuatiky rozmeru 235/50 ZR18 sú obuté na jedinečných matných diskoch, s ktorými ladí aj farba brzdových strmeňov. Interiér je spracovaný v čiernej koži s matným hliníkovým obložením. Špecialitou je ručne lisovaný oblkad stredovej konzoly a exkluzívna hlavica radiacej páky. Podobne aj tu minimum identifikačných znakov. Litmitovaná séria 7700 kusov Mustang Bullitt sa bude predávať len v USA a Kanade.

O remake tohto filmu sa zatiaľ nehovorí, no auto pre hlavného hrdinu je pripravené. Tým však, žiaľ, nebude Steeve McQueen, ktorý sa okrem hereckého umenia preslávil aj šoférskymi schopnosťami.